Krúžková činnosť

Materská škola ponúka možnosť zapojiť deti do nasledovných krúžkov. Krúžky sú vedené kmeňovými učiteľkami v malých skupinkách.

Dramatický krúžok

Vedúca: Magdaléna Hudáková

Cieľom krúžku je položiť základy k dramatickému umeniu. Pripraviť deti na uspešnú reprezentáciu materskej školy v prednese poézie a prózy. Hrať dlhšie sekvencie na motívy pesničiek, riekaniek a rozprávok. V dramatickej hre využívame rekvizity, ktoré stimulujú detskú predstavivosť. Kružková činnosť sa uskutočňuje 2x mesačne v popoludňajších hodinách.

Hudobno-pohybový krúžok

Vedúca: Bc.Katarína Krštieňová

Cieľom krúžku je utvárať u detí pozitívny vzťah k hudbe, vyvolávať u detí radosť nielen z hudby, ale aj z pohybu, podporovať ich zdravé sebavedomie a sebadôveru. Skvalitniť hudobno-pohybové zručnosti detí, rozvíjať tvorivosť, fantáziu, estetické cítenie detí, priblížiť deťom moderné tance a ľudové piesne.

Krúžok Anglického jazyka

Vedúca: Bc.Katarína Krštieňová

Cieľom krúžku je hravou formou rôznymi jazykovými hrami a pesničkami sa zoznamovať s angličtinou. V súčastnosti je veľmi potrebné zoznamovať sa s cudzím jazykom, ideálne zábavnou formou. Krúžok je určený pre predškolákov.
Deti sa hravou formou učia slovíčka v cudzom jazyku. Základnými metódami práce sú hry, piesne, básne a práca s pracovnými zošitmi.

Krúžok Môj kamarát počítač

Vedúca: Magdaléna Hudáková

Digitálne technológie pomáhajú deťom pozorovať, upevňovať, pamätať si, opisovať a zdieľať svoje dojmy s inými, nachádzať odpovede na svoje otázky.
Deti pracujú s PC, IKT, tabletom. Prostredníctvom týchto zariadení si rozvíjajú svoju počítačovú gramotnosť. Hry spojené so vzdelávacími cieľmi sú založené na postrehu a šikovnosti a umožňujú deťom pracovať vlastným tempom. Prostredníctvom nich sa u nich rozvíja a precvičuje schopnosť koncentrácie, logické myslenie, tvorivosť, komunikačné schopnosti, priestorová predstavivosť a orientácia v priestore.

Školský rok 2019/2020

02. 09. 2019 - V školskom roku 2019/2020 nastúpia detičky do materskej školy 2. septembra 2019. Tešíme sa na Vás!...  >> čítaj viac

>> všetky aktuality

Fotogalérie